para

Wszędzie jest dobrze, ale w domu najlepiej!

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej…obecnie jednak kiedy wydłużył się dzień pracy, dojazdy zajmują dużo czasu, nasz dom to jedynie nasza sypialnia. Zdarza się zatem, że nie mamy czasu dba o niego odpowiednio. A szkoda bo przytulnie urządzone mieszanie to świetna inwestycja w dobre samopoczucie.

Wbrew pozorom odświeżenie mieszkania nie wymaga wcale tak dużo czasu, wysiłku i środków finansowych. Nie trzeba od razu przestawiać ścian czy kupować nowych mebli. Wystarczy niewielka zmiana, aby wnętrze nabrało świeżości. Po pierwsze możesz zmienić kolor ścian. Zastosuj żywe kolory. W wnętrzu dobrze nasłonecznionym możesz połączyć ciemne kolory z jasnymi. Ustalając gamę kolorystyczną wnętrza- nie przesadź z ilością. Najlepiej jest wybrać jeden dominujący kolor (na ściany), a resztę dodatków dopasować maksymalnie w trzech innych. Jeśli nie masz czasu na zmianę koloru ścian zainwestuj w nowe zasłony, firany, dywan, albo oświetlenie w kolorze pasującym do wystroju. Te najlepiej wprowadzą pożądany efekt zmiany.

Nie da się zaprzeczyć, że zapachy w domu odgrywają dużą rolę. Mają one moc ożywiania lub uspokajania nastroju. Pomyślmy zatem o pięknym zapachu w naszym domu. Niezwykłą popularnością cieszą się obecnie samodzielnie robione woreczki zapachowe np. woreczki lawendowe. Są one ekologiczne i tanie. Woreczki na lawendę można zakupić przez Interenet lub poszukać w sklepach stacjonarnych. Woreczki na suszone zioła i kwiaty koniecznie muszą być wykonane z naturalnego materiału, by dobrze przepuszczały zapach.

Zobacz: Woreczki na lawendę