zdjęcia ślubne

Dobre zdjęcia ze ślubu

Ślub to jedna z piękniejszych uroczystości w życiu, jedyny i niepowtarzalny moment, gdzie dwoje ludzi postanawia złączyć się i przeżyć razem resztę życia. Warto ten moment uwiecznić na fotografii, aby w przyszłości wracać do tego wydarzenia. Wybór fotografa jest nie lada wyzwaniem, jest jedną z ważniejszych decyzji podczas planowania ślubu. To fotograf ślubny jest odpowiedzialny za pamiątkę, dzięki której będziecie przywoływać ten dzień przez wiele lat.

Zdjęcia ślubne może dla Was wykonać fotograf profesjonalista lub amator, można też poprosić kogoś znajomego z rodziny. Jest kilka za i przeciw każdego z tych rozwiązań.

Fotograf profesjonalista jest związany z fotografia ślubna od kilku lat i na pewno ma spore doświadczenie w rożnych niespodziewanych momentach ceremonii. Wie dokładnie o wszystkich następujących po sobie momentach i potrafi znaleźć się w danej chwili w miejscu z którego wykona idealne zdjęcia ślubne. Posiada również sprzęt, najczęściej pełnoklatkowy, wraz z jasnymi obiektywami, pozwalający wykonać piękne zdjęcia. Kolejną zaletą profesjonalisty jest możliwość graficznej obróbki zdjęć w programach typu Photoshop, dzięki której zdjęcia ślubne wyglądają jeszcze lepiej. Jednak te wszystkie zalety powodują znaczny wzrost ceny za usługi profesjonalisty.

Fotograf amator dysponuje trochę gorszym sprzętem niż profesjonalista, przez to cena usługi jest znacznie niższa. Ma również mniej doświadczenia podczas ceremonii co może znacznie pogorszyć jakość zdjęć. Nie należy jednak od razu skreślać amatorów, ponieważ niejednokrotnie są młodzi pełni energii, nowych pomysłów i zdarza się że ich fotografia ślubna przewyższa zdjęcia niejednego profesjonalisty. W dzisiejszych czasach lustrzanki półprofesjonalne dają możliwość wykonania bardzo ładnych zdjęć.

Wybór kogoś z rodziny do fotografowania ślubu jest zdecydowanie najgorszym wyjściem. Jeśli nie posiada on lustrzanki cyfrowej jesteśmy skazani na bardzo słabej jakości zdjęcia, w szczególności w ciemnym kościele. Zwykłe aparaty nie radzą sobie ze zdjęciami przy małej ilości światła. Takich zdjęć nie da się poprawić za pomocą programów komputerowych. Jedynym plusem wyboru znajomego do robienia zdjęć, jest maksymalne zniwelowanie kosztów zdjęć.

W wyborze fotografa ślubnego na pewno bardzo pomogą strony internetowe takie jak terazslub.pl, na których fotografowie zamieszczają swoje oferty, linki do swoich stron oraz galerii zdjęć. Można również zapoznać się z pakietami usług i ich cenami.

REKLAMA: FULARA&ŻYWCZYK – fularazywczyk.pl

0 comments on “Dobre zdjęcia ze ślubuAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *