Tarty

Przepisy na tarty pochodzą oryginalnie z Francji, gdzie w dalszym ciągu tarty zarówno na słodko jak i na słono spotkać można w każdej kawiarni i restauracji. Przepisy na desery w dużej mierze pokrywają się z przepisami na tarty, bo tarta z odpowiednimi dodatkami może być deserem właśnie.
Tarta to kruche ciasto drożdżowe bądź francuskie, które odpowiednio przygotowane powinno się wspaniale kroić i być podstawą pod dowolne dodatki. Przepisy na tarty (https://delektujemy.pl/przepisy-na-ciasta/tarty/)  zawierają zarówno przepisy na desery, obiady, kolacje, lunche czy przekąski. Całą tajemnicą popularności tarty jest bowiem jej wszechstronność. Wystarczy kilka dodatków, aby z pozoru zwykłe ciasto stało się tartą ze szpinakiem i kurczakiem, która byłaby świetnym obiadem czy doskonałą kolacją, czy tartą z malinami i kremem cytrynowym w ramach smacznego deseru.
Wyszukując czy w książce kucharskiej, czy w wyszukiwarce internetowej przepisy na tarty można dać się zaskoczyć wielu pomysłom na to proste, a zarazem wykwintne danie. Większość z owych receptur są to przepisy na desery, bo przecież nie od dziś wiadomo, że zarówno ciasto kruche drożdżowe, jak i ciasto francuakie doskonale komponują się z wszelkiego rodzaju słodkościami, czy byłby to krem czekoladowy, czy mus owocowy, czy najzwyklejsze sezonowe owoce ułożone na wierzchu tartu- wszystko to gwarantuje wspaniały deser- co prawda prosty i o niewielkiej liczbie składników, ale smaczny i nie bójmy się tego powiedzieć- ponadczasowy.
Przepisy na tarty z roku na rok stają się w Polsce powszechniejsze, można przypuszczać, że to za sprawą internetu, dzięki któremu mamy dostęp do receptur pochodzących z każdego zakątka świata, może jednak przyczyna jest inna- każdy kto raz spróbował dobrej tarty, już na zawsze pozostawi ją w swoim jadłospisie jako pozycję nie tylko prostą i łatwą w przygotowaniu, ale także pyszną i relatywnie tanią, a przede wszystkim dostosowaną do swoich smaków, bo na tarcie położyć można przecież wszystko.