poznajcie paspartu

Poznajcie piękne paspartu!

Każdy obraz powinien zostać wykończony, zostając zamknięty w ramę. Nawet najpiękniejszy z nich nie będzie mieć tego uroku bez obramowania. Może też wyglądać niechlujnie, dlatego są w nie umieszczane. Ramy do obrazów pełnią nie tylko funkcję po części ochronną obrazu, ale też często dekoracyjną. Tradycyjne, drewniane ramy nie są jedyną opcją, jaką można wybrać.

Są one często spotykane, jako zupełnie proste ramki lub bardziej zdobne, z licznymi żłobieniami, tłoczeniami i ornamentami. Mogą być też one po prostu plastikowe, często tańsze, ale też wyglądające bardziej nowocześnie, i także właśnie do takich wnętrz najbardziej się nadające. Kolory ram do obrazów są także przeróżne. Poczynając od zwykłego zabezpieczenia drewna bezbarwną farbą, poprzez wszystkie kolory tęczy. Tak samo dzieje się z plastikiem. Ramy plastikowe także mogą zostać wyprodukowane w różnych kolorach. Mogą też być grubsze i bardziej mosiężne, lub cieńsze i w nowoczesnym stylu. Wykończenie także nie jest bez znaczenia. Można wybierać między matem lub błyskiem, w zależności od tego, co nam się bardziej podoba. Na popularności wcale nie traci paspartu.

Jest to zazwyczaj kartonowa ramka z wycięciem na zdjęcie, którego powierzchnia jest mniejsza od powierzchni karty ze zdjęciem. Innymi słowy, w kartonie jest robione delikatne wgłębienie o wielkości zdjęcia, jakie chcemy tam umieścić. Jest to także pewien rodzaj ramek, równie efektowne jak zwykłe ramy do obrazów. Paspartu powinno być o tak dużej powierzchni, aby po umieszczeniu w nim zdjęcia lub obrazu, przedmiot ten został jeszcze otoczony przez szerokie tło ramki.