Poznaj najbardziej ekologiczne lampy na Ziemi

Poznaj najbardziej ekologiczne lampy na Ziemi

Jak myślisz, który rodzaj oświetlenia jest najbardziej ekologiczny? Ekologiczny, czyli taki który zużywa najmniej energii elektrycznej i nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak rtęć, wymagających specjalnego sposobu utylizacji. Kolejna podpowiedź: te lampy są coraz bardziej powszechne i na pewno znajdziesz je w każdym domu. Wiesz już? To oświetlenie LED w różnych postaciach, nazywane żarówkami LED albo lampami LED.
To właśnie żarówka LED znajduje coraz szersze zastosowanie w mieszkaniach, w budynkach i na zewnątrz – do podświetlania fasad i oświetlania parków.
Lampa LED wkracza także na salony i pojawia się tam jako mistrzyni nastroju, bo dzięki emisji nieskończonej liczby kolorów może odmienić każde wnętrze w parę minut. Lampa LED nie stroni od ciężkiej pracy, jest pracowitym towarzyszem w kuchni, oświetla szafki, rozjaśnia łazienkę i dba o jakość pracy w warsztacie.

Wszyscy chwalą jej trwałość: żarówka LED pracuje około 10 razy dłużej niż żarówka energooszczędna i około 25 razy dłużej niż żarówka tradycyjna. Przy tym warto podkreślić, że w przeciwieństwie do żarówki energooszczędnej lampa LED świeci od razu i można ją wielokrotnie włączać i wyłączać bez szkody dla jej żywotności.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć? Oświetlenie LED można także wykorzystać jako delikatne światło, tworzące eleganckie elementy oświetleniowe – na przykład do podkreślenia faktury jednej ze ścian.

Mam nadzieję, że jesteś już przekonany i następnym razem wybierzesz oświetlenie LED do swojego domu.

Reklama: https://led-labs.pl/zrodla-led