pościel dziecięca

Pościel dziecięca z Twoich marzeń i snów

Pościel dziecięca to jeden z niewielu elementów wystroju pokoju, który powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również reprezentacyjny. Dziecięca skóra, bez względu na wiek narażona jest na wiele szkodliwych czynników, które są powodem przewlekłych zmian skórnych o charakterze alergii kontaktowej.  Wybór wysokiej jakości pościeli antyalergicznej umożliwi ochronę delikatnych powłok skórnych przed ciągłą ekspozycją na substancje alergenne.

Wykonany z atestowanej bawełny komplet pościeli to strzał w dziesiątkę. Bawełna jako materiał naturalny charakteryzuje się miękkością i przewiewnością, której nie dorówna żadna z sztucznych, lub półsyntetycznych tkanin. Zwykły wypoczynek nocny dzięki pochłaniającej wilgoć bawełnie zapewni pełen energii kolejny dzień. Komfort tworzony przez wysokiej jakości poszewki i wypełnienia jest jednym z czynników wspierających sen. Brak zatrzymywania wilgoci, elektryzowania pościeli, a także możliwość dopasowania kształtu pościeli do ludzkich krzywizn to najlepsze z cech, którymi pochwalić może się pościel niemowlęca i dziecięca manufaktury szwalniasnów.

Ponadto bawełna, z której wykonywane są obleczenia pościelowe posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, dlatego może być wykorzystywana do szycia pościeli przeznaczonych do delikatnej skóry niemowląt i noworodków. Modne i przyjazne dzieciom wzory nadrukowane przy użyciu nietoksycznych barwników dodatkowo nadają pościeli funkcji estetycznej. Zawarte w grafikach rośliny, zwierzęta, czy zabawki mogą również wspomagać rozwój psychiczny dzieci ze względu na swoje niekrzykliwe kolory i doskonałe odwzorowanie przedmiotów znanych z codziennego życia (z wesołą pościelą nauka kolorów będzie o wiele przyjemniejsza).

Zobacz też: Pościel dziecięca | SzwalniaSnów