kremacje zwłok Kraków

Organizacja pogrzebu

Mieliście już przyjemność organizować jakiś pogrzeb? Ja na szczęście nie miałam takiej wątpliwej przyjemności. Jednak są osoby, które musiały zakasać rękawy, pomimo przejmującego smutku i zadbać o pochówek bliskich im osób. Przede wszystkim trzeba zadzwonić do odpowiedniego zakładu, który na co dzień zajmuje się takimi rzeczami. Pierwsza, lepsza osoba z ulicy nie jest w stanie sama tego wszystkiego ogarnąć, ponieważ są potrzebne do tego odpowiednie uprawnienia.

Tym bardziej, że trzeba również pozałatwiać mnóstwo innych, urzędowych spraw, dla przykładu akt zgonu oraz wypłaty zasiłków z ZUS. W każdym razie przed pogrzebem trzeba dokonać wyboru: czy decydujecie się na tradycyjną trumnę, czy jednak stawiacie na urnę. Jak łatwo się domyślić, urna związana jest z kremacją. Kremacje zwłok, czyli palenie ciała odbywa się w specjalnych warunkach i trzeba odpowiednio wcześniej zgłosić, najlepiej zaraz po kontakcie z zakładem, czy decydujecie się na ten wybór. Jeżeli tak, to zostanie zorganizowana odpowiednio wcześniej ceremonia, w której będą mogli wziąć udział najbliżsi.

Będą oni mogli po raz ostatni pożegnać swoją zmarłą osobę, a potem zostanie dokonane spalenie w specjalnie przystosowanych piecach. Prochy zostaną umieszczone w urnie, która w dniu pogrzebu spocznie w ziemi lub też w katakumbach. Jeżeli nie decydujecie się na taki wybór, to czeka Was wybór trumny, ubrania oraz decyzja kto uszykuje zmarłego: czy Wy, czy jednak ma to zrobić za Was pracownik. Przygotowania są przykre, jednak trzeba ich dokonać.

Zobacz też: Kremacje zwłok Kraków | Epitafium.Krakow.pl