ramki drewniane

Oprawa do zdjęć

Wnętrze pomieszczeń zależy w dużej mierze do tego jak wyglądają ściany. Puste i białe wprowadzają kliniczną czystość, zawieszone rozlicznymi obrazami przywodzą na myśl galerię lub muzeum. Wygląd ten można samemu kształtować wprowadzając nowe elementy, bądź też modyfikując to co już zostało nań umieszczone.

Dlatego też ważne jest, aby wszystko co zamierzamy powiesić na ścianie było jak najwyższej jakości i w dobrym guście. Otoczenie świadczy o nas, o naszej kulturze i poczuciu smaku. Dobrze jest w wiejskim domku stosować ramki drewniane do oprawy zdjęć, gdyż minimalistyczne i metalowe nie pasowałyby do całości. I na odwrót, schludne wnętrze cechujące się minimalizmem wymagają często, aby wyrzucić zbędne ozdobniki. W takim przypadku nasze zdjęcia, czy portrety najlepiej umieścić jest w antyramach w stonowanym paspartu. Dodatki takie współgrają wówczas z całym otoczeniem nie powodując zbędnych zgrzytów i dysonansów poznawczych. Nikt, kto będzie w danym pomieszczeniu, nie będzie zachodził w głowę, co tu nie pasuje. W nowoczesnych wnętrzach nie pasują bowiem elementy ludowe i tradycyjne oraz odwołanie się do natury, z kolei w tradycyjnie urządzonym domu postawienie na modernizm będzie również szokowało i raziło.

Wyposażenie wnętrza i skomponowanie jednolitej całości to niełatwa sprawa. Dobrze jest, gdy nawet te najmniejsze elementy wystroju stanowią harmonijną całość. Wówczas możemy powiedzieć o pomieszczeniach, w których się znajdujemy, że są wysmakowane i urządzone z właściwym gustem.