Loty dronem jako popularne hobby wśród Polaków

Nasi rodacy zawsze cenili sobie hobby, które można wykonywać w pojedynkę. Trudno wytłumaczyć czemu tak jest, jednak nie ulega wątpliwości, że Polacy wyjątkowo upodobali sobie czynności, które zwykle wykonuje się bez towarzystwa. Wędkarstwo czy szukanie grzybów to czynności, które uwielbiamy wykonywać w wolnym czasie i na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że wśród młodego pokolenia coraz popularniejsze stają się przeloty dronami. Każdy, kto może sobie na to pozwolić decyduje się nabyć dron i zacząć go pilotować. Rosnąca popularność mediów społecznościowych sprawiła, że coraz istotniejszą umiejętnością jest robienie i publikowanie wysokiej jakości materiałów wizualnych (zdjęć i nagrań typu video). Być może właśnie dlatego umiejętność pilotowania dronu jest taka cenna wśród młodszych pokoleń, ponieważ pozwala ciekawie i oryginalnie zaprezentować się na Instagramie, TikToku czy Facebooku. Osoby, którym zależy na profesjonalnym wizerunku mogą także zamieszczać nagrania z dronu na swoim zawodowym profilu na LinkedIn. Jaki zatem dron sprawdzi się dla początkującej osoby, która chce publikować interesujące i artystyczne materiały na social media?

Dron jako narzędzie do nagrywania materiałów na media społecznościowe

Prostym i łatwym w obsłudze urządzeniem są drony dji, wykonywane przez chińskiego producenta. Jednak nie należy firmy dji kojarzyć z tanią chińszczyzną, ponieważ jest to sprzęt dobrej jakości, który jest także łatwy w obsłudze i można zacząć go pilotować już pierwszego dnia po zakupie urządzenia. Drony dji wyróżniają się także swoją dobrej jakości kamerą, są bowiem stworzone z myślą o nagrywaniu materiału wizualnego, a to właśnie o wysoką jakość obrazu nam chodzi przy zakupie dronu. Jeśli nie znasz się na dronach, to nie marnuj czasu na szukanie innego modelu, tylko zainteresuj się właśnie dronami tej marki, oszczędzisz sobie wielu godzin internetowego researchu. Do pilotowania dronu będziesz potrzebować specjalnej aplikacji, którą można pobrać ze strony firmy dji. Dzięki temu będziesz mógł sterować dronem przy wykorzystaniu Twojego telefonu oraz specjalnego zestawu do pilotowania, który połączysz ze swoim smartphonem.

Nagrywanie materiału video i robienie zdjęć za pomocą drona

Nim wykonasz swój pierwszy lot upewnij się, czy wyposażyłeś swojego drona w kartę pamięci. Jest to bardzo istotne, ponieważ bez karty pamięci nie będziesz mógł zapisać nagranego materiału. Niestety nie jest możliwe, aby dron za pomocą internetu czy innego sposobu przesłał pliki na telefon czy inne urządzenie. Musisz zatem dokupić do dronu kartę o dużej pojemności pamięci cyfrowej. Jeśli chcesz zebrać dużo materiału i przetestować kilka ujęć, wówczas zdecydowanie wybierz najbardziej pojemną wśród dostępnych kart pamięci. W przeciwnym razie może się tak zdarzyć, że zabranie Ci miejsca na zapisanie świeżo co wykonanych zdjęć lub nagrań, a to może być przykra i niechciana niespodzianka.