organiczny-olej-kokosowy-w-zdrowej-kuchni

Jaki olej warto mieć w swojej kuchni?

W kuchni produkty różnorakiego użytku są zawsze mile widziane. Jeden produkt – wiele zastosowań. Tak też jest ze specyficznym w zapachu olejem. Olej kokosowy, bo to o nim mowa, nadaje się zarówno jako aromat do deserów i ciast, jak i produkt do smażenia a nawet masło do smarowania chleba.

Konsystencja oleju kokosowego jest bowiem stała i zmienia się w płynną pod wpływem ciepła. Wspomnieć też wypada o jego właściwościach zdrowotnych, których naprawdę sporo ma olej kokosowy.

Oprócz przyspieszania metabolizmu, co ułatwia proces odchudzania, organiczny olej kokosowy słynie ze swoich antybakteryjnych właściwości. Wspomaga odporność i pomaga szybciej zwalczyć już istniejącą infekcję. Regularne używanie oleju kokosowego może naprawdę poprawić nasze samopoczucie i wygląd.

Tak, olej kokosowy może zadbać o nas od wewnątrz, ale i od zewnątrz, jako kosmetyk. Niesamowite działanie pielęgnacyjne przypisuje się olejowi kokosowego stosowanemu w formie oleju do ciała. Ma tłustą konsystencję, ale w przeciwieństwie do innych tego typu produktów łatwo się rozsmarowuje i bardzo szybko wchłania. Świetnie działa na skórę wrażliwą, pomagając jej walczyć z drobną wysypką czy nawet delikatnymi zmianami trądzikowymi.

Innym kosmetycznym działaniem tego wielozadaniowego produktu jest wybielanie zębów. Systematyczne szczotkowanie zębów kokosowym specyfikiem pomoże pozbyć się przebarwień. Niby cud a kosztuje całkiem niewiele, zważywszy na jego wydajność.

Poznaj bliżej organiczny olej kokosowy na: http://oleje-kokosowe.pl/olej-kokosowy/