Jaki nagrobek wybrać?

Kiedy umiera ktoś bliski, to z całą pewnością jest to tragedia. Nie myślimy wtedy o tym jaki nagrobek wybrać. Tak naprawdę myślimy jedynie o zmarłej osobie oraz po prostu płaczemy, ponieważ jest to dla nas traumatyczne przeżycie. W pewnym momencie jednak zaczynamy przeglądać ogłoszenia, w których są tanie nagrobki. Przecież chcemy zmarłej osobie postawić nagrobek, żeby miała ona swój dom na wieki i żebyśmy mieli gdzie ją odwiedzać. Wiadomo, że musi minąć trochę czasu zanim będzie można postawić nagrobek. Nie robi się tego od razu po śmierci, ponieważ ziemia musi odpowiednio się ułożyć. Gdybyśmy stawiali nagrobki od razu po śmierci, to wszystkie groby by się zapadały, a przecież nie o to chodzi. Nagrobki mają pięknie wyglądać i być dowodem na to, że pamiętamy o zmarłych osobach. Dobrze więc, iż nie możemy ich postawić zaraz po śmierci bliskiej nam osoby. Przeważnie nie jesteśmy w stanie myśleć wtedy o takich rzeczach.

Gdy już minie trochę czasu od śmierci ukochanej osoby, to sami zaczynamy interesować się znalezieniem odpowiedniego nagrobka. Jesteśmy już spokojniejsi i pogodzeni ze śmiercią, więc ta czynność jest dla nas prostsza. Chcemy, żeby zmarła osoba miała piękny nagrobek. Jednocześnie szybko zdajemy sobie sprawę z tego, że takie nagrobki sporo kosztują i nie zawsze możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek. Wiele osób żyje naprawdę skromnie i koszt nagrobka może ich przerosnąć. Niestety musimy z własnej kieszeni za to zapłacić, a czasami po prostu nie posiadamy odpowiedniej ilości pieniędzy. Niektóre osoby decydują się na zaciągnięcie kredytu po to, żeby móc kupić nagrobek dla bliskiej osoby, która odeszła z tego świata. Z całą pewnością nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ później zostajemy z długiem, który musimy spłacić. Jednak czasami nie ma innego wyjścia. Jest bowiem dla nas bardzo ważne to, żeby postawić nagrobek na cmentarzu. Jesteśmy w stanie nawet się zadłużyć, żeby ukochana przez nas osoba miała w końcu swój własny dom wiecznego spoczynku.

Czasami można jednak kupić tanio nagrobek. Oczywiście znalezienie taniego nagrobka zajmie nam trochę czasu i zapewne nie będzie to nagrobek, którego wygląd będzie całkowicie nas satysfakcjonował. Wiele zależy od naszych oczekiwań. Jeśli chcemy mieć piękny oraz wielki nagrobek z marmuru, to z całą pewnością będziemy musieli zapłacić za niego sporo pieniędzy. Jeżeli jednak mamy znacznie mniejsze oczekiwania, to i cena za nagrobek będzie tańsza. W momencie kupowania nagrobka cały czas pamiętajmy o tym, że dla osoby zmarłej nie ma większego znaczenia czy będzie posiadać nagrobek z marmuru czy z kamienia. Bardziej liczy się to, żebyśmy ją odwiedzali na cmentarzu i pamiętali o tym, żeby zapalić znicz na grobie. Wygląd nagrobka i jego cena naprawdę już w tym momencie nie ma żadnego znaczenia. Jeśli więc nie posiadamy oszczędności, to nie zadłużajmy się na nagrobek dla ukochanej osoby. To naprawdę nie o to chodzi i zmarła osoba raczej by tego nie chciała. Wolałaby skromniejszy i tańszy nagrobek.