Ruczaj - 30 metrowe nowe mieszkanie na sprzedaz

Droga do zakupu mieszkania

Zakup mieszkania zawsze wiąże się z olbrzymim stresem i koniecznością załatwiania wielu formalności. Przede wszystkim na początku drogi „na swoje” musimy rozeznać się w tym, co oferuje nam rynek mieszkaniowy oraz na jaki metraż będziemy mogli sobie ewentualnie pozwolić. Zależy to w dużej mierze od wybranej lokalizacji mieszkania – Ruczaj nowe mieszkania około 40 metrowe ma w cenie 60 metrowych mieszkań w Nowej Hucie.

Oczywiście kupując nowe mieszkania zdecydowana większość osób, jest zmuszona skorzystać z kredytu hipotecznego, ale jak wiadomo, na tej płaszczyźnie też nie mamy nieograniczonych możliwości, w związku z czym musimy mierzyć siły na zamiary.

Na pierwszym etapie poszukiwania mieszkania, powinniśmy zdecydować, czy interesuje nas zakup z rynku wtórnego, czy może nowe mieszkania. Są osoby, które patrzą przede wszystkim na cenę mieszkania i biorą również pod uwagę zakup używanego, natomiast spora część jednak stawia na mieszkania od dewelopera, których będą jedynymi właścicielami.

Kolejnym krokiem powinna być jego lokalizacja, bo ta w dużym stopniu wpływa na cenę. Zobaczmy na przykład takie: http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/ruczaj/ – mieszkania Ruczaj nowe inwestycje, które właśnie realizuje znany deweloper i jakie są ich ceny. I tak odwiedzając stronę jednego z krakowskich deweloperów okazuje się, że trzeba liczyć się z ceną mniej więcej na poziomie 6-7tys złotych za metr kwadratowy nowego mieszkania w tym miejscu. Czy to dużo czy mało sami sobie odpowiedzcie. Porównując ceny nowych mieszkań w Krakowie, okazuje się, że Ruczaj plasuje się gdzieś w środku stawki, bo możemy kupić nowe mieszkania w cenie 5tys złotych za metr, a możemy też zapłacić 10tys za metr.

Jedno jest pewne – wybór nowych mieszkań czy to jeśli chodzi o Ruczaj czy cały Kraków jest naprawdę duży i w praktyce, okazuje się, że samodzielne poszukiwanie nieruchomości, jest dosyć czasochłonne i wymaga od nas sporego zaangażowania, na co niestety nie zawsze mamy odpowiednią ilość czasu.

W związku z powyższym, dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do firmy, która praktykuje sprzedaż mieszkań w Krakowie. Może to być pośrednik sprzedaży nieruchomości, a może też deweloper. Po rozmowie z przedstawicielem takiej firmy i nakreśleniu, jakie mieszkanie nas interesuje, otrzymamy oferty, które są zbliżone do naszych upodobań, co zdecydowanie ułatwi nam dokonanie wyboru.