rogalik maślane

Domowe gotowanie

Każda pani domu chwali się osiągnięciami i prowadzeniu kuchni. Każde babskie spotkanie przepełnione jest opowieściami o własnych sukcesach kulinarnych. Kobiece spotkania często też połączone są z konsumpcją słodkości. To dobry zwyczaj, bo ileż można być na bezustannej diecie?

Czasem następują mody na potrawy z różnych stron świata, ale też obserwuje się powrót do tradycji. Dostępne jest mnóstwo opracowań w postaci papierowych wydawnictw typu książka kucharska, gdzie królują polskie potrawy i dania z dalekich lądów. Dlatego też, nie jest trudno prowadzić dom, a dodatkowo gdy to jest naszym hobby to jest idealnie. Najlepszą satysfakcją są zadowolone miny członków rodziny.

Trzeba zaznaczyć, że umiejętność gotowania to nie tylko domena kobiet. Niektórzy nawet twierdzą, że najlepszymi kucharzami są mężczyźni. Można by się spierać, czy jest to prawdą. Ale zazwyczaj nasz punkt widzenia zależy od osobistego doświadczenia. Jeżeli kiedyś dobrze nakarmił nas szef kuchni, który był mężczyzną, to będziemy twierdzić swoje.

Z ogólnego doświadczenia wynika również, że mężczyźni potrafią piec smaczne ciasta. Zazwyczaj są to pasjonaci, którzy uwielbiają słodkości. Na dodatek, gdy zdarzy się, że partnerka nie garnie się do tego hobby, to faktycznie jedynym wyjściem jest zakasać rękawy i brać się do dzieła.

Jestem zdania, że to dobry objaw i nikomu jeszcze nie zaszkodził a raczej pomógł w tym, żeby życie stało się przyjemniejsze. Sztuka gotowani i pieczenia na szczęście ma się dobrze i ciągle się rozwija. Raczej nie grozi jej stagnacja bo ludzie zawsze będą jeść.