dom spokojnej starości - tylko prywatny

Dobry dom opieki to prywatny dom

Mówi się, że starość to najgorszy okres w życiu człowieka. Często przepełniona jest smutkiem, chorobami i co najgorsze samotnością. Brak czasu i pogoń za pieniędzmi, sprawia, że w natłoku obowiązków nie mamy czasu zajmować się starszymi członkami rodziny, którzy z reguły są osobami wymagającymi i absorbującymi czas.

Jak więc sprawić, aby życie seniora nabrało kolorów? Prywatny dom starców to gwarancja profesjonalnej opieki i rodzinnej atmosfery. Tutaj każdy nawiąże nowe przyjaźnie i poczuje się jak w gronie najbliższych. Przykładowo ten – http://spokojnaoaza.com.pl/oferta/ – prywatny dom spokojnej starości, choć znajduje się zaledwie kilka kilometrów od miasta Kraków, to jest to cicha i spokojna oaza, która przyniesie spokój i odprężenie każdemu seniorowi.

Czemu prywatny dom spokojnej starości? Już odpowiadam. W takich placówkach mamy do czynienia z całodobową opieką świadczoną jest przez wykształcone i wyspecjalizowane osoby, dzięki czemu senior może mieć poczucie bezpieczeństwa. Kilka razy w tygodniu odbywa się również wizyta lekarza specjalisty.

Trzeba też oddać, że prywaty dom starców jest miejscem, w którym dba się o ludzi i potrafi z nimi rozmawiać, pomóc czy wesprzeć. W takim miejscu nie traktuje się ludzi przedmiotowo. Do każdego mieszkańca podchodzi się w sposób indywidualny, więc istnieje również możliwość wzięcia udziału w fachowych rehabilitacjach.

Przed wyborem prywatnego domu spokojnej starości, warto jest dokładnie przeanalizować oferty i możliwości jakie daje placówka. Standardem jest dostęp do telewizora, radia, świeżej prasy czy innych obiektów rozrywkowych. Priorytetem jest by starsza osoba poczuła się jak we własnym domu. Ważną kwestią jest także wyżywienie – posiłki muszą być przygotowywana z najlepszych składników, odpowiednio dostosowane do diety.

Pamiętajmy również, że pobyt w prywatnym domu starców nie musi być wyłącznie długoterminowy. Senior może trafić pod profesjonalną opiekę na czas np. wyjazdu domowników i opiekunów. Wyjeżdżasz poza Kraków i nie masz z kim zostawić swojego seniora? Poszukaj wcześniej odpowiedniego miejsca, a będziesz mógł jechać spokojnie!