Czym jest ciepły montaż?

Budowa domu to bardzo czasochłonna inwestycja. Właściciele bowiem powinni zadbać o każdy element, który sprawi że całość spełni ich wymagania. Większość z nich podczas budowy domu i jego wykańczania chce mieć wpływ na każdy szczegół, co prowadzi do konieczności zapoznania się z wieloma zasadami wykonywania prac budowlanych, aby móc wybrać odpowiednie dla siebie i swojego domu rozwiązania. Jednym z elementów, które są niezbędne podczas budowy każdego domu jest odpowiednio wykonany montaż okien czy drzwi. Tutaj odpowiedni wybór zarówno produktów jak też sposobów montażu to nie tylko kwestia wyglądu końcowego domu. Właściwie zamontowane okna wpływają również w dużym stopniu na utrzymywanie ciepła wewnątrz budynku i minimalizuje straty związane z jego przenikaniem przez ściany czy właśnie otwory okienne.

Ciepły montaż – co to jest

Ciepły montaż to jedna z metod wstawiania okien. Jest on stosowany obecnie wraz z innymi metodami, jednak z każdym rokiem zyskuje sobie coraz większa popularność i wypiera z rynku inne metody. Technologia ciepłego montażu bywa również nazywana technologią trójwarstwową, że względu na ilość niezbędnych warstw do wykonania podczas realizacji prac. W tej technologii stosuje się warstwę zewnętrzną, środkową i wewnętrzną. Każda z nich powinna być odpowiednio wykonana, aby zapewniać odpowiednie właściwości izolacyjne i dawać pewność odpowiedniego utrzymywania ciepła wewnątrz budynku.

Kiedy stosować technologię ciepłego montażu?

Technologia trójwarstwowa powinna być stosowana przede wszystkim w odniesieniu do okien energooszczędnych. Wprawdzie posiadają one odpowiednie parametry izolacyjne i określające je współczynniki przenikalności, jeśli jednak nie zostaną właściwie zamontowane, wówczas nie będą spełniały odpowiednio swojej funkcji. Ciepło być może nie będzie przenikało przez szyby, jednak wciąż może przenikać dokoła ram okiennych, w związku z niewłaściwie wykonanym ich montażem. Warstwy zewnętrzna i wewnętrzna wykonywane są ze specjalnych materiałów paroszczelnych, przede wszystkim przy wykorzystaniu odpowiednich taśm. Dzięki temu wewnątrz nie gromadzi się wilgoć a jednocześnie są one chronione przed wpływem zewnętrznych czynników, jak na przykład niskie temperatury czy opady atmosferyczne. Warstwa wewnętrzna zaś to odpowiednio dostosowane produkty, jak na przykład pianka poliuretanowa, które zapewniają dokładne wypełnienie całej przestrzeni wewnątrz. Dzięki temu warstwy szczelnie izolują i jednocześnie zapewniają bardzo trwały montaż który nie ulegnie uszkodzeniom przez wiele lat.Fona