piekny-ogrod-musi-miec-takze-roze-okrywowe

Z kwiatka na kwiatek

Praca w ogrodzie jest jednym z najbardziej relaksujących sposobów na spędzanie wolnego czasu. Nic tak nie uspokaja jak przebywanie wśród zieleni. Mając swój ogród, lubimy poświęcać mu wiele czasu i uwagi; wyrywamy szkodliwe rośliny, przesadzamy kwiatki, dosiewamy trawy, sadzimy nowe drzewa i krzewy.

Oczywiście jedne z nich umieszczamy tam w celach praktycznych – duże drzewa dają pożądany latem cień, a z tych owocujących możemy posiąść żywność do zjedzenia i przetworzenia. Inne rośliny znajdują się w ogrodzie w celu czysto estetycznym. Często są nimi róże.

Krzewy róż znaleźć można w każdym ogródku. Zasadzone są na grządkach w mniejszych lub większych skupiskach. Jednak nie jest to jedyne miejsce, w którym są umieszczanie. Popularnością cieszą się także róże pnące, których długie pędy przywiązywane są do specjalnych podpór. Tworzą one efektowną ozdobę i są w stanie zakryć ewentualne mankamenty otoczenia (np. spękany tynk na ścianie).

Coraz modniejsze stają się róże okrywowe. Wymagają one mniej uwagi i pielęgnacji niż zwykłe róże, przez co często zasadzane są w przestrzeni miejskiej na dużych powierzchniach. Rosną one zazwyczaj inaczej niż te krzewiaste – z czasem zaczynają tworzyć swego rodzaju kobierzec na podłożu- stąd też wzięła się ich nazwa. Poza tym, ich kielich subtelnie różni się od kielicha pozostałych róż.

Wszystkie te kwiaty są piękne i dodają ogrodom uroku. A co najlepsze – jeżeli są jakieś przeciwwskazania do zasadzenie róż jednego typu, możemy bez obaw rozważyć zasadzenie inaczej rosnących.

Zobacz róże okrywowe na http://hyzowie.com/17-roze-okrywowe