nowoczesne wnętrze

Sztuka aranżacji wnętrz

Profesjonalna aranżacja wnętrz jest usługą wciąż dość rzadko wybieraną przez przeciętnego Polaka. Główna przyczyna to przede wszystkim wysoki koszt. Z pomocy studia projektowego korzystają zazwyczaj mieszkańcy dużych aglomeracji.

Jednak wbrew pozorom, skorzystanie z usług specjalisty może okazać się bardzo dobrą inwestycją, która zaoszczędzi nam sporo pieniędzy, a także nerwów i czasu na późniejsze poprawki, gdy okaże się, że nic do niczego nie pasuje. Projektowanie to pewnego rodzaju sztuka i warto zasięgnąć opinii kogoś, kto ma o tym pewne pojęcie. Aranżacja wnętrz i projektowanie rządzą się swoistymi prawami, które jest bardzo łatwo złamać, gdy nie posiada się odpowiedniej wiedzy, a tym samym spowodować rozbicie harmonijnej kompozycji projektowej naszego domu czy mieszkania.

Sukces aranżacji wnętrz polega na bardzo precyzyjnym zgraniu ze sobą nawet najdrobniejszych elementów, gdyż to od nich zależy efekt końcowy i wykreowanie spójnej przestrzeni. Warto uświadomić sobie, że aranżacja wnętrz to nie tylko wybór koloru farby, mebli i dekoracji, ale właściwe zaplanowanie wzajemnych relacji tych wszystkich elementów w taki sposób, by razem tworzyły wnętrze funkcjonalne i wizualnie interesujące.

Podstawą projektowania wnętrz jest konieczność uświadomienia sobie ich przeznaczenia.

Musimy podzielić całą naszą przestrzeń na rozmaite strefy funkcjonalne, takie jak miejsce pracy, zabawy czy wypoczynku. Niezwykle istotne jest też odpowiednie skomunikowanie ze sobą poszczególnych pomieszczeń.