rolety-skutecznie-niweluja-promienie-sloneczne

Rolety sposobem na męczące promienie słoneczne

Ostatnie dni lata nie oszczędzały nas, jeśli chodzi o temperatury i światło słoneczne. Niewielu z nas ma w domu klimatyzację, a jakoś trzeba się ochronić przed nużącym upałem. Oczywiście podstawową sprawą jest zasłanianie okien, by nie wpuścić do pomieszczenia promieni słonecznych. Tu mogą nam pomóc różnego rodzaju osłony na okna, jak na przykład rolety lub żaluzje.

Te pierwsze, a mianowicie rolety, są tańsze i można je zamontować samodzielnie. Sklepy z wyposażeniem wnętrz, jak ten we Wrocławiu http://krakzalwroclaw.pl/ oferują rolety w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, zatem możemy je dopasowywać nie tylko do wielkości okna, ale także do reszty wyposażenia mieszkania.

Bardzo ładnie wyglądają okna, na których znajdują się osłony harmonijnie współgrające z kolorem ścian albo obicia mebli. Wzorzyste rolety można zamontować w pokoju dziecięcym – można znaleźć również takie, na których znajdą się postaci z ulubionych bajek.

Natomiast żaluzje musi nam zamontować odpowiednio przeszkolony pracownik. Mogą być one zrobione z drewna lub z metalu, czasem także bywają lakierowane na rożne kolory. Mają one zdecydowanie lepsze działanie przeciwsłoneczne, ale są także droższe, zatem warto porządnie się zastanowić, co zamontujemy w oknach.

I rolety, i żaluzje to rozwiązania mające swoje wady i zalety, toteż powinniśmy się kierować wyłącznie własnym uznaniem. Patrząc na statystyki, to w dużych miastach jak Wrocław więcej mamy mieszkań wyposażonych w rolety, natomiast w mniejszych miastach, a zwłaszcza w starszych blokach częściej spotkamy żaluzje niż rolety.

To czy wybierzemy porządne żaluzje, które mogą przetrwać w naszym domu wiele lat, czy raczej osłony tańsze, ale też mniej trwałe, które będziemy zmuszeni co jakiś czas wymienić, to tylko i wyłącznie nasz wybór. Pamiętajmy aby porównać ceny i skalkulować opłacalność obu wariantów.