kuchnia

Praktyczne akcesoria kuchenne

Serwis obiadowy to bardzo dobry prezent na ślub. Jest to podarunek elegancki a zarazem praktyczny. Serwis obiadowy przygotowuje się na ważniejsze okazje, spotkania, ale można też używać go też na co dzień, podczas rodzinnych obiadów. Rodzinny posiłek powinien być odpowiednio celebrowany, dlatego serwis obiadowy jest jego ważnym elementem.

Wybór odpowiedniego serwisu to duży problem. Jest tak wiele różnego rodzaju serwisów, że trzeba zastanowić się czy wybrać serwis wytworny, klasyczny czy bardziej ekstrawagancki. Serwisy obiadowe można podzielić na klasyczne, minimalistyczne, „na bogato” i kolorowe.

Serwisy klasyczne są najczęściej białe z delikatną obwódką na krawędzi, lub niewielkim wzorem lub grafiką. Czyni to porcelanę ładną i delikatną. Taki serwis jest idealny dla par ceniących sobie elegancję i prostotę. Jeśli nie znamy preferencji pary, to klasyczny serwis jest dobrym rozwiązaniem ponieważ klasyka sprawdza się najlepiej.

Serwisy minimalistyczne charakteryzują się prostotą formy, geometrycznymi kształtami oraz ściętymi brzegami. Takie serwisy są ciekawe i zarazem dobrze ozdabiają kuchnie. Idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Przeznaczone dla par które lubią eksperymentować.

Serwisy obiadowe „na bogato” są często wykonane w barokowych zdobieniach, od kwiatowych lub ażurowych po duże złocone wzory na brzegach. Często zdobienia kontrastują z prostymi geometrycznymi kształtami, co dodaje jeszcze lepszego efektu.

Serwis obiadowy kolorowy dodaje energii i polepsza humor. Jeśli para jest zawsze uśmiechnięta i nieco zwariowana taki serwis podkreśli ich osobowość. Przed kupnem takiego serwisu warto zorientować się jakie kolory będą dominować w mieszkaniu nowożeńców i dobrać odpowiedni kolor serwisu.

Różnego rodzaju akcesoria kuchenne to dobre uzupełnienie kupionego serwisu obiadowego. Pojemniki, zaparzacze, patelnie, cukierniczki, patery dobrze współgrają z serwisem.

A jeżeli interesuje Cię również przygotowanie potraw z dowozem zajrzyj na optimalfit.pl.