profile aluminiowe LED

Nowoczesne profile aluminiowe LED

Eleganckie profile aluminiowe LED, to idealne rozwiązanie zarówno dla nowoczesnych jak i klasycznych aranżacji wnętrz. Profile LED najczęściej przyjmują formę wklęsłej listewki, w której montowane są popularne taśmy LED. Listewki bardzo często przykrywane są matową osłonką, którą wykonuje się z pleksi lub innych materiałów.
W dzisiejszych czasach profile aluminiowe LED odgrywają trzy bardzo ważne funkcje. Pierwszą z nich jest oczywiście funkcja estetyczna, drugą zabezpieczająca, a trzecią zmienianie światła. Jeżeli chodzi o funkcje estetyczne, to jak wcześniej zostało wspomniane profile LED, to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą w prosty sposób zabezpieczyć taśmy LED. Jeżeli paski ledowe zostaną profesjonalnie zamontowane na przykład na suficie podwieszanym, to istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że ktoś zauważy taśmę lub umocowane na niej diody LED.

Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to nowoczesne profile LED doskonale zabezpieczają taśmy LED-owe przed wodą oraz wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście na naszym rynku dostępne są już specjalne taśmy LED z fabrycznymi zabezpieczeniami, jednak jak łatwo się domyśleć mają one zdecydowanie niższe parametry bezpieczeństwa niż np. zwykła taśma w profilu. Warto wspomnieć również, że taśmy możemy zamontować również w wodzie, dzięki czemu bez żadnego większego problemu stworzymy pomysłowe i oryginalne aranżacje wnętrz.

Profil LED nie tylko doskonale maskują diody na taśmie, ale również rewelacyjnie zmieniają ich światło. Eliminowanie efektów punktowych pozwoli nam uzyskać jednolite strumienie światła.