mieszkania

Jak wybrać agencję nieruchomości?

Kiedy decydujemy się na zakup lub sprzedaż mieszkania trzeba liczyć się z załatwianiem mnóstwa formalności, co jest często niezwykle kłopotliwe i przede wszystkim czasochłonne. Warto więc skorzystać z fachowej pomocy odpowiedniego pośrednika w obrocie nieruchomości. Pomoże on we wszystkich czynnościach związanych ze sprzedażą lub zakupem mieszkania, jako wynagrodzenie pobierając ustaloną wcześniej prowizję o tych transakcji.

Wykwalifikowany pracownik agencji nieruchomości pomoże nam w sporządzeniu profesjonalnej oferty, zaprezentuje mieszkanie czy dom w taki sposób, aby przyciągnąć jak największą liczbę potencjalnych klientów. Umieści nasze ogłoszenie w najbardziej popularnych mediach, takich jak prasa fachowa czy internet i będzie na bieżąco prowadził rozmowy i negocjacje ze wszystkimi osobami zainteresowanymi naszą ofertą.
Pomoc pośrednika w obrocie nieruchomości obejmuje również wszystkie kwestie formalne związane ze sprzedażą lub zakupem mieszkania, takie jak zgromadzenie wymaganej dokumentacji, uporządkowanie stanu prawnego nieruchomości, załatwienie wszystkich formalności w odpowiednich urzędach i instytucjach oraz przede wszystkim fachową wycenę domu czy mieszkania.

Decydując się na pomoc takiej firmy warto wybierać agencje nieruchomości cieszącą się dużą renomą i zaufaniem jak największej liczby klientów. Oczywiście trzeba też sprawdzić czy posiada ona licencję i uprawnienia konieczne do prowadzenia takiej działalności oraz odpowiednie do jej profilu ubezpieczenie OC.